Osnovni podatki

Enota PUCONCI

Tel.: 02/545 96 20

Naš vrtec se nahaja v starejši zgradbi, vendar z urejenostjo in toplino nudi prijetno bivanje otrokom treh skupin v starosti od 1–5 let. V sončnih pomladnih in poletnih mesecih najdemo senco pod divjim kostanjem, na asfaltnem dvorišču, kjer se najde nekaj prostora za ustvarjalni kotiček na prostem. Najljubša dejavnost otrok ob primernem vremenu pa je vožnja s kolesi, poganjači, traktorji, otroškimi vozili … Od tam naprej se razprostira travnata površina z raznimi igrali, peskovnikom in majhnim toboganom. Kdor pa se želi spustiti po velikem toboganu, pa mora najprej priti do pravljične hiške na hribu. Ker smo EKO vrtec, smo še posebej ponosni na naš vrtiček z visokimi gredicami, ki ga obdelujemo na permakulturni način. Spoznavamo zelišča, razne zelenjavnice, ne manjka pa tudi sončnic in cvetlic, ki privabljajo čebele. Skupaj z našo maskoto, Eko škratom, skrbimo za vrt, ob njem pa otroci spoznavajo raznolikost in spreminjanje žive narave.