Skoči na glavno vsebino

V torek, 27.1., nas je v vrtcu obiskala predstavnica DZZŽ, ga  Ana. Otrokom je za uvod preko PP predstavitve pokazala različne fotografije živali, za katere so poskrbeli v Mali hiši saj so bile bolne ali zanemarjene. Pogovor je navezala na ustrezno skrb, nego ter hranjenje domačih živali. Otroke je spodbudila k razmišljanju in pogovoru o tem, kako lahko sami pomagajo pri skrbi za živali. Ga. Ana nam je nato predstavila vsebino slikanice, v kateri so zgodbe živali za katere je bilo potrebno lepo poskrbeti, da se sedaj dobro počutijo. Za konec je z otroki izvedla še ustvarjalno delavnico na kateri so iz gline izdelovali različne živali, kar je bilo zelo zanimivo. S pomočjo delavnice smo pri otrocih skušali spodbudili empatijo in  odgovorno ravnanje do živali. V ta namen smo v vrtcu pripravili tudi škatlo, kjer zbiramo hrano za muce v Mali hiši.